прапор Украiни герб Украiни
Вірнопільська гімназія Оскільської сільської ради Ізюмського району Харківської області
герб Вірнопільский НВК  прапор Вірнопільский НВК

Олімпіади

Всеукраїнські учнівські олімпіади

З метою виявлення і розвитку в учнів творчих здібностей, інтересу до наукової (науково-дослідницької) діяльності, сприяння професійній орієнтації школярів в Україні проводяться різноманітні інтелектуальні змагання на державному рівні.

Всеукраїнські учнівські олімпіади з навчальних предметів – це інтелектуальні змагання на освітньому просторі України, до яких щорічно залучається близько 3 млн. школярів. Наразі проводяться змагання з 26 навчальних предметів: українська мова і література, іноземні мови (англійська, іспанська, французька, німецька), правознавство, історія, економіка, математика, біологія, географія, астрономія, фізика, хімія, екологія, інформатика, інформаційні технології, трудове навчання (технології), мови та літератури національних меншин (російська, польська, угорська, румунська, болгарська, молдовська, новогрецька, іврит).

  • Змагання проходять у чотири етапи:
  • I (перший) етап – шкільні (міжшкільні);
  • II (другий) етап – районні (міські);
  • III (третій) етап – обласні;
  • IV (четвертий) етап – всеукраїнський рівень.

Персональний склад оргкомітетів та журі, експертів-консультантів ІV етапу олімпіад, а також остаточні результати фінальних етапів затверджуються щорічно наказом Міністерства освіти і науки України. В цьому етапі беруть участь близько 2 000 учнів, половина з них стають переможцями.

Для рівного доступу учнів навчальних закладів, що проживають і навчаються у сільській місцевості та населених пунктах, віддалених від навчальних та наукових центрів проводяться Всеукраїнські Інтернет-олімпіад з математики, фізики, хімії, біології, географії, економіки, інформатики, інформаційних технологій. Змагання відбуваються з використанням передових інформаційних та телекомунікаційних технологій, зокрема, шляхом передачі інформації через мережу Інтернет.

Інтелектуальні змагання Всеукраїнського рівня проводяться відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 22.09.2011 № 1099, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17 листопада 2011 р. за № 1318/20056.

Наказ № 96 від 30. 09. 2019

Про проведення І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів у 2019/2020 навчальному році             Відповідно до статті 35 Закону України «Про загальну середню освіту», Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України […]

Читати далi